your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

gadd gadd napisał(a) o Kong: Wyspa Czaszki (8)

Takie małpy to ja rozumiem. Efektowny wypad w tropiki, masę nawiązań do pop-kultury, fajna muzyka z lat 70-tych, do tego wielkie potwory :P.

8 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Blind Vaysha (9)

Efektowna animacja wykonana w starym, dobrym stylu. Takim artystycznym. Że mucha nie siada.

9 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Był sobie pies (6)

Psi wyciskacz łez, czyli film o umieraniu. Teza, że psy powracają w kolejnych wcieleniach, mocno absurdalna. Koty powracają. Z psów robi się nawóz pod pomidory

6 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Haker (4)

Rozwleczony, nudnawy kryminał o hakerach ścigających innego hakera. Trochę egzotyki, trochę banalnego walenia w klawisze. Czyżby Michael Mann się skończył?

4 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Borrowed Time (6)

Przyjemna historia rodem z Dzikiego Wschodu, rzecz o mierzeniu się ze swoimi błędami. Przyjemnie się ogląda, ale zakończenie banalne.

6 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Piramida (4)

Kolejny słabowity horror. Tym razem bohaterowie odkrywają dziwną piramidę w Egipcie, wchodzą do niej i dostają łomot od sierściuchów. Bez napięcia...

4 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o PolandJa (5)

Kilka przemieszanych, często nie związanych ze sobą historii. Niektóre nawet zabawne, inne zgrane, są też przegadane i nudne. Co byście zrobili z wężem?

5 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Pokot (6)

Kryminał ukryty pod płaszczykiem filmu ekologicznego. Uroczo relaksujący, chwilami zabawny, ale nierówny, aktorsko zwłaszcza. Sporo scen niepotrzebnych.

6 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Bodo (5)

Fajne piosenki, niezłe inscenizacje, klimat tamtych czasów. Ale gdzie tu Bodo? W jakichś urywkach i ścinkach poznajemy jego życie uczuciowe. I tyle.

5 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Śmiertelna gorączka

Klasyczny pomysł chatki w górach początkowo wciąga. Potem ginie w zalewie bezsensownych rozwiązań fabularnych i dziwnych, niezrozumiałych zachowań bohaterów.

gadd gadd napisał(a) o Elizjum

Lubie filmy science-fiction z sensownie przedstawionym światem przyszłości, który nie stanowi li tylko pretekstu do efektownej rozwałki. Damon daje radę.

gadd gadd napisał(a) o Lada dzień (7)

Może chwilami zbyt przewidywalne, biegnące utartymi szlakami, ale na pewno może się podobać. Dobrze zrobione i dobrze zagrane.

7 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Dogma (7)

No luuudzie, naprawdę? Gówniany potwór? Dyskusja, czy... no dobra, bez spojlerow bedzie... Oklepane to wszystko jak tartan po maratonie ! Ale jak to u Smitha, są też sceny genialne.

7 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Czarny świt

Kontynuacja "Cudzoziemca". Bez polskich wstawek traci aspekt humorystyczny. Może i jest lepiej zrealizowana i zmontowana, ale po prostu ohydnie głupia.

gadd gadd napisał(a) o Miss Agent

Ten film jest równie przewidywalny co wybory w stalinowskiej Rosji. Parę trafionych żartów nie ratuje go przed utonięciem w powodzi schematów. Shocking!

gadd gadd napisał(a) o Wynalazek

Nieźle zaplątany film, ale ciekawy, a raczej - intrygujący. Trzeba oglądać naprawdę uważnie, inaczej odpadnie się w połowie i nic się nie zrozumie...

gadd gadd napisał(a) o Szklany dom (7)

Produkcja telewizyjna sprzed lat, która idealnie pasowałaby do "Strefy zmroku". Znani aktorzy, niepokojąca atmosfera i dobre zakończenie. Polak potrafi!

7 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Napoleon Dynamite

Komedia to raczej nie jest - prędzej komediodramat o ludziach nieprzystosowanych bądź nieogarniających. Świetna rola Hedera, ale freaków tu ciut za dużo.

gadd gadd napisał(a) o Propozycja (7)

Poetycki western Nicka Cave'a. Ma klimat, świetne zdjęcia, dobrą muzykę. Sam scenariusz schematyczny, ale broni się detalami. Niektóre sceny ciągną się jednak.

7 gwiazdki

gadd gadd napisał(a) o Antidotum

Taka Adrenalina, tyle że w słabszym wydaniu. Chwilami trzyma w napięciu, ale częściej irytuje drewnianymi dialogami, słabymi efektami oraz aktorstwem.

pokaż więcej